Aplikacje na telefon, które warto mieć

W obecnych czasach telefony komórkowe stały się urządzeniami, bez których ciężko nam się obyć. Często mówi się o ich wadach, lecz mają one przede wszystkim szereg zalet, których istnienie ciężko nam podważyć. Jedną z nich są aplikacje mobilne, które pozwalają na przeniesienie części spraw do smartfonów. Takie postępowania nie wymaga od nas logowania się do komputera i sprawia, że bardzo wiele rzeczy jesteśmy w stanie załatwić od ręki. Jakie przydatne aplikacje na telefon warto więc pobrać? Zapraszamy do lektury poniższego tekstu!

Aplikacje przydatne na co dzień

Każdy z nas z pewnością ma własną listę aplikacji, których używa każdego dnia. Propozycje, które powinny obowiązkowo się na niej znaleźć to zdecydowanie: aplikacje bankowe. Pozwalają one na wykonywanie przelewów z dowolnego miejsca oraz szybkich płatności Blik, które są nieocenione. Dzięki nim możemy bowiem wypłacić pieniądze z bankomatu, jedynie przy użyciu aplikacji, nawet jeżeli zapomnieliśmy zabrać na zakupy naszej karty płatniczej. Za ich pośrednictwem możemy także kupić bilety komunikacyjne, do których zdobędziemy natychmiastowy dostęp w telefonie. Możemy także oczywiście na bieżąco kontrolować nasze wydatki i zawsze wiedzieć, ile mamy na koncie. Będąc już w temacie wydatków, do listy przydatnych aplikacji warto dodać aplikacje sklepów spożywczych, w których robimy regularne zakupy. Dzięki temu będziemy mieć dostęp do dużej ilości rabatów i z pewnością zaoszczędzimy spore sumy pieniędzy. Dodatkowo, dobrym pomysłem jest także pobranie aplikacji pozwalającej na monitorowanie swoich wydatków. Będzie ona informowała nas, ile wydajemy na poszczególne usługi. Dzięki temu będziemy w stanie znacznie efektywniej zarządzać własnym budżetem, co jest doskonałym przyszłościowym posunięciem.

Aplikacje muzyczne

Większość z nas uwielbia słuchać muzyki i czynność ta zajmuje sporą część naszego życia. Smartfony to doskonałe narzędzia do pogłębiania naszych muzycznych pasji. Warto więc zainstalować na swoją komórkę parę aplikacji, które ułatwią nam słuchanie muzyki. Każdy smartfon wyposażony jest fabrycznie w aplikację YouTube, której jednak główną wadą jest to, że nie działa w tle. Dobrym pomysłem jest więc postawienie na bardzo obecnie popularne Spotify, które nie jest jednak darmowe. Mimo to, aplikacja posiada liczne atrakcyjne oferty pozwalające np. na słuchanie muzyki jedynie za 5 zł miesięcznie, jeżeli znajdziemy odpowiednią liczbę znajomych. Bardzo przydatną aplikacją może być również SoundHound. Pozwala ona bowiem na znajdywanie nazw oraz wykonawców piosenek, które nam się spodobają, a do których danych szczegółowych nie mamy dostępu. W trakcie słuchania danego utworu wystarczy włączyć aplikację, a ona znajdzie dla nas wszelkie nazwy. Aplikacjami, które również bywają niezwykle przydatne, nie są jednak bezpośrednio związane z muzyką są wszelkie narzędzie do słuchania audiobooków. Jest ich obecnie naprawdę sporo i każde z nich posiada naprawdę bogatą bazę tytułów, dzięki czemu możemy zapoznawać się z treściami interesujących nas książek podczas dojazdu do pracy lub szkoły, przed spaniem, czy też gdziekolwiek będziemy chcieli.

Jedzenie

Obecnie bardzo modne stało się także zamawianie jedzenia do domu za pośrednictwem aplikacji mobilnych. Do urządzeń pozwalających na zamówienie obiadu do domu należą dobrze wszystkim znane: Pyszne.pl, UberEats, Wolt czy też Glovo i wiele, wiele innych. Zamysł każdej z aplikacji jest podobny jednak każda z nich różni się między sobą drobnymi szczegółami. Niektóre bowiem pozwalają na zrobienie zakupów w wybranej sieci sklepów i dostarczenie ich pod nasze drzwi, inne specjalizują się w dostawach ze znanych sieci fastfoodów. Każda z nich współpracuje także z innymi restauracjami, kawiarniami i sklepami. Bez względu na to, na którą aplikację się zdecydujemy, należy przyznać, że potrafią one ułatwić codzienne funkcjonowanie naprawdę w dużym stopniu. Część z nich posiada także sezonowe promocje oraz kody zniżkowe, dzięki którym możemy zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Redakcja BlueMobility

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *