Czy warto ubezpieczyć telefon?

Niektórzy potrafią zabezpieczać dosłownie całe swoje życie. Chcą być przygotowani na każdą ewentualność, dlatego wykupują rozmaite pakiety ubezpieczeniowe dla siebie i swoich bliskich. Zabezpieczają nie tylko własne życie i dobra osobiste, ale też rzeczy materialne – droższe sprzęty i urządzenia. A czy takie postępowanie ma w ogóle sens? Czy ubezpieczenie telefonu jest przydatne, czy to tylko zupełnie niepotrzebny wydatek, który spokojnie można sobie odpuścić?

Ubezpieczenie telefonu

Telefon można ubezpieczyć na wiele sposobów. Już podczas kupowania nowego modelu w salonie pracownik powinien przedstawić klientowi różne opcje zabezpieczenia sprzętu. Na miejscu można więc od razu załatwić wszystkie formalności. Pakiety ubezpieczeniowe salonów telefonicznych najczęściej są dość atrakcyjne, ponieważ zapewniają podstawowe usługi, a przy tym nie kosztują dużo – czasami nawet wliczane są w cenę abonamentu lub telefonu w przypadku nawiązania dłuższej współpracy. Istnieje też możliwość wykupienia ubezpieczenia od towarzystwa ubezpieczeniowego. Takich „prywatnych” ubezpieczeń telefonu jest na rynku wiele i jak pokazują statystyki, cieszą się one całkiem sporym zainteresowaniem. Ich popularność bezustannie narasta i nawet niedowiarkowie przekonują się do korzystania z dodatkowych ubezpieczeń. Coś zatem musi w nich być.

Telefony komórkowe są w końcu jednymi z najważniejszych urządzeń elektronicznych. W dzisiejszych czasach najprawdopodobniej nikt nie zdołałby bez nic przeżyć. Ludzie wykorzystują je bez przerwy i dzięki nim mogą szybciej i łatwiej załatwiać najróżniejsze sprawy – począwszy od tych zawodowych, kończąc na zupełnie prywatnych. Komfort użytkowania i wysoka wydajność nie są jednak zupełnie darmowe, bo za telefony trzeba płacić. Najnowsze urządzenia z tej grupy kosztują od kilku tysięcy złotych wzwyż, dlatego logicznie rzecz biorąc każdy chciałby, aby posłużyły mu one jak najdłużej. Ubezpieczenie telefonu w pewnym sensie daje taką gwarancję. Zabezpiecza ono użytkownika urządzenia na wypadek różnych nieprzewidzianych sytuacji. Telefony nie są bowiem niezniszczalne, a skoro użytkuje się je codziennie, istnieje spore prawdopodobieństwo, że kiedyś coś się z nimi stanie. Dzięki ubezpieczeniu za naprawdę nie trzeba samodzielnie płacić. Jest ona opłacana przez ubezpieczyciela.

Niektórzy dość sceptycznie podchodzą do tego rodzaju dodatkowych ubezpieczeń, ale odkrywają ich wartość w momencie, gdy im samym przytrafi się nieszczęśliwy wypadek. Drogi model telefonu na pewno warto jakoś zabezpieczyć.

Redakcja BlueMobility

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *