Folia na ekran – czy warto ją kupić?

Obecnie smartfony potrafią kosztować dosłownie fortunę. Najbardziej zagorzali fani elektroniki wydają na nie średnio kilka tysięcy złotych za sztukę. Cena nie jest mała, dlatego warto by było zrobić wszystko, by jak najbardziej przedłużyć żywotność urządzenia i korzystać z niego latami albo ewentualnie móc je później sprzedać. Folia na ekran ma za zadanie ochronić cienką warstwę szkła przed pęknięciem. A jak sobie rzeczywiście radzi w tej roli?

Czy taką folię warto kupić, czy jednak jest ona niepotrzebnym gadżetem?

Folie ochronne zazwyczaj wyglądają bardzo podobnie, niezależnie od tego, do jakiego telefonu są przeznaczone. Przypominają bardzo cieniutki płat lekkiego materiału. Wykazują się wysoką elastycznością, dzięki czemu bez trudu można je rozciągnąć na ekranie telefonu komórkowego. Folia jest prosta w użyciu. Wystarczy przykleić ją na wyświetlacz urządzenia i już można w pełni bezpiecznie z niego korzystać. Niby nie ma w tym nic trudnego, ale osoby martwiące się o to, że nie poradzą sobie z prawidłowym założeniem folii, zawsze mogą udać się do punktu telefonicznego, by na miejscu poprosić o umiejscowienie materiału na przedniej części smartfona. Trwa to krócej niż jedną minutę. Koszt usługi jest niewielki, a czasem nawet darmowy, dlatego spokojnie można z niej skorzystać.

Niektórzy mogą się jednak obawiać, że ochronna folia na ekran wpłynie negatywnie na obsługę telefonu. Ich obawy nie są niestety bezpodstawne. Niektóre folie ochronne rzeczywiście mogą zaburzać „czucie” telefonu, czyli sprawić, że trudniej będzie się z niego korzystać. A od czego to zależy? Oczywiście od jakości folii. Różnice w cenie przekładają się na różnice w jakości. Tanie folie najczęściej są po prostu za grube, przez co nałożone na telefon mogą znacząco zwiększyć jego rozmiar. A nie chodzi tu nawet o wymiary. Gruba folia może też utrudnić korzystanie z funkcji dotykowej, przez co trzeba będzie wciskać przyciski na ekranie z większą siłą. Użytkowanie stanie się wtedy nieprzyjemne i niewygodne. To dlatego warto inwestować w droższe produkty i sięgać wyłącznie po jakościowe folie, kosztujące nieco więcej od tych kiepskich.

Folię na pewno jednak warto założyć, ponieważ stworzy ona fantastyczną barierę ochronną na powierzchni telefonu komórkowego. Zabezpieczy ekran przed ewentualnymi zarysowaniami. Nie pozwoli mu pęknąć w momencie, gdy użytkownik przez przypadek upuści go na podłogę. Folia na ekran potrafi zmaksymalizować żywotność każdego smartfona. Kosztuje niewiele, a daje naprawdę sporo.

Redakcja BlueMobility

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *