Jak ugryźć Minecrafta?

Nie ma chyba osoby, która nie słyszałaby o dziecku Markusa „Notcha” Perssona, czyli o Minecrafcie. Ten nietuzinkowy tytuł całkowicie zelektryzował rynek gier wideo i z miejsca podbił serca graczy na całym świecie. O jego ogromnym sukcesie świadczy choćby fakt, że od czasu premiery sprzedał się w ilości ponad 176 milionów kopii. Mimo to, wielu amatorów elektronicznej rozrywki wciąż może się zastanawiać, czy aby na pewno warto po niego sięgnąć. Należy się zatem zastanowić: „Minecraft – z czym to się je?”
Minecraft to gra komputerowa typu sandbox, a zatem daje graczowi niemalże nieograniczone możliwości kreowania i modyfikowania świata, w którym go umieszcza. Przy każdej nowej rozgrywce plansza jest generowana zupełnie losowo, co skutecznie zapobiega monotonii w trakcie kolejnych podejść. Sam świat składa się z różnego rodzaju sześciennych bloków, które budzą naturalne skojarzenia z jedną z najbardziej kultowych zabawek z dzieciństwa – klockami LEGO. I właśnie ze względu na ten sentyment Minecraft może wzbudzić zainteresowanie niezaznajomionych z nim jeszcze osób.

Jak gra się w Minecraft?

Po wylądowaniu w wirtualnej piaskownicy gracz ma właściwie wolną rękę odnośnie swoich dalszych poczynań. Naturalnie musi w tym nieznanym mu środowisku przetrwać. Zdobycie pożywienia i znalezienie schronienia powinny zatem stanowić dla niego priorytet. To drugie jest szczególnie istotne, jako że świat Minecrafta, z pozoru wydający się bezpieczny i niewinny, nocą ukazuje swą drugą naturę. Rozmaite kreatury pokroju zombie, szkieletów i pająków wychodzą na powierzchnię, gotowe rozprawić się z postacią gracza.
Po zdobyciu pierwszych szlifów oraz rozpoznaniu terenu graczowi pozostaje zdecydować, co chce osiągnąć w tym nieograniczonym niczym uniwersum. Czy spróbuje swych sił jako budowniczy, wznoszący dzieła architektoniczne, o których nikt nie śmiał marzyć? A może skusi go żywot eksploratora, dzielnie przedzierającego się przez hordy potworów w jakichś zapomnianych ruinach? Jedno jest pewne – nie będzie mógł narzekać na brak zajęć.

Minecraft – dla kogo?

Dla kogo zatem przeznaczony jest Minecraft? To przede wszystkim prawdziwa gratka dla dzieci i nastolatków. Niewątpliwie pozwoli im rozwijać kreatywność w nowoczesny, przystępny dla nich sposób, a także umożliwi interakcję ze swoimi rówieśnikami w trybie multiplayer. Nie oznacza to jednak, że starsi gracze nie znajdą w nim niczego dla siebie. Spokojna rozgrywka może stanowić świetny pomysł na wyciszenie i relaks po ciężkim dniu pracy. Wielu twórcom internetowym tytuł ten pozwolił zresztą osiągnąć komercyjny sukces. Każdy znajdzie więc coś dla siebie w Minecrafcie.

Redakcja BlueMobility

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *