Jak zacząć przygodę z blogowaniem?

W sieci znajdziemy wszystko. Zdobędziemy wiedzę na każdy temat, nauczymy się poprawnej pisowni, poznamy każdy zakątek świata. Z netu dowiemy się jak programować lub jak grać w brydża. Sieć zawiera wiedzę i rozrywkę w równej proporcji. Internet jest tworzony przez ludzi z całego świata, dlatego znajdują się tam wiadomości odmienne, czasem treści kontrowersyjne, nierzadko niezwykle ciekawe i imponujące. Sami możemy być częścią tej społeczności, jeśli tylko mamy pomysł na zaistnienie w sieci. Do naszej dyspozycji są Internetowe blogi.

Co musimy wiedzieć, aby założyć bloga?

Kiedy w naszej głowie urodzi się pomysł na fajny blog – musimy tylko przerodzić pomysł w czyn. W Internecie jest wiele stron, platform, na których możemy założyć darmowego bloga. Dedykowane strony są płatne, ale lepiej się pozycjonują i możemy dobrać sobie wygląd witryny. Następnym krokiem jest wybór nazwy domeny. Nazwa powinna być krótka i treściwa, może od razu zdradzać treść bloga, a może też być nieco tajemnicza. Wszystko zależy od tego, jaki mamy pomysł. Wiele z popularnych domen jest już zajętych, dlatego trzeba próbować do skutku.

Dominujące motywy i kolory na blogu

Kolory mają swoją symbolikę. Dobór wiodącej barwy powinien być adekwatny do treści, która znajduje się na blogu. Jeśli jest to blog reklamujący usługi – profesjonalnym kolorem jest błękit, szarość oraz biel. Rozrywka może mieć różnych kolor, a czasem w sposób eklektyczny mieszać style. Ważne jest, aby nie przesadzać z kolorami, ponieważ czytanie treści będzie wtedy uciążliwe. Kolejnym istotnym elementem są zdjęcia, które zamieszczamy. Duże znaczenie ma źródło zdjęć, najciekawsze blogi zawierają fotografie autorskie, które powinny być dokładnie opisane. Ten krok ułatwia pozycjonowanie.

Interesująca treść

Blogi tematyczne są bardzo popularne. Treść naszej strony internetowej musi być unikatowa. Nikt nie lubi plagiatów. Aby odwiedzającym miło spędzało się czas na stronie musimy tworzyć ciekawe i merytoryczne treści. Dobrze, by były one przeplatane zdjęciami. Wtedy wygodniej przegląda się stronę. Poczytny blog to taki, który jest subskrybowany, a odwiedziny są częste. Systematyczne wrzucanie treści, odpowiadanie na komentarze – to sposób na przyciągnięcie rzeszy użytkowników. Inspiracje na bloga można czerpać z życia lub z zagranicznych stron, należy jednak pamiętać, że informacje zawarte na stronie internetowej muszą być wiarygodne oraz unikalne. Jest to gwarancja sukcesu. Nie można zapominać też o właściwym pozycjonowaniu strony oraz o reklamie w mediach społecznościowych.

Redakcja BlueMobility

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *