Na klawiszach – klawiatura do laptopa

0
638

Każdy, kto opanował technikę szybkiego, bezwzrokowego pisania, wie, że dobra klawiatura to podstawa. Sprawne klawisze, po których można poruszać palcami niemal jak pianista, to bardzo ważna sprawa dla wielu użytkowników komputerów. Umiejętność bezwzrokowego pisania w dzisiejszych czasach nie jest niczym szczególnym, ale nie każdy osiąga spektakularną prędkość. Dzieci niemal intuicyjnie podchodzą do wszelkiego rodzaju ekranów dotykowych i klawiatur, ponieważ mają kontakt z technologią właściwie od urodzenia. Obecnie mało kto posługuje się pismem odręcznym, większość ludzi wybiera edytory tekstu. Jest to ułatwienie szczególnie dla tych, którzy nie mogą pochwalić się pięknym charakterem pisma.

Codziennie tworzymy mnóstwo pism, wypracowań, sprawozdań, wyszukujemy informacje w internecie i porozumiewamy się przez różne komunikatory. Korzystamy z wielu, różnych urządzeń, ale chyba najpowszechniejszy, jeżeli chodzi o pisanie dłuższych tekstów, jest laptop. Długie godziny spędzone przy klawiaturze przenośnego komputera mogą dać się odczuć w postaci bólu pleców, dlatego dobrym rozwiązaniem wydaje się być klawiatura do laptopa. Możemy wtedy wygodnie usiąść, odsunąć się nieco od monitora i pisać.

Jaką klawiaturę wybrać do laptopa?

Istnieje bardzo dużo rodzajów klawiatur: bezprzewodowe, elastyczne, magiczne, laserowe i inne. Wybór zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji. Dodatkowa klawiatura to również świetne rozwiązanie w przypadku uszkodzenia klawiszy w laptopie. Nie trzeba się dzięki temu martwić koniecznością zakupu nowego komputera. Pisanie może sprawiać radość, jeżeli ktoś lubi tworzyć teksty. Pisząc na fajnej klawiaturze można uniknąć literówek i błędów. Jeżeli ktoś nie jest autorem, twórcą czy artystą i pisanie nie jest jego hobby, na pewno doceni łatwość posługiwania się niektórymi klawiaturami chociażby w pracy czy w szkole, bo te potrafią być naprawdę przyjemne w użytkowaniu. Niby proste akcesorium, niby tylko do pisania a można by rozpisywać się na ten temat bez końca.

Można nawet pokusić się o rozmowę ze znajomymi, czy zwracają uwagę na czym piszą, jaką postawę przyjmują w zależności od urządzenia, którym się posługują, czy chcą poprawić sprawność i poprawność pisania? Może się okazać, że wielu z nas zupełnie nie zwraca uwagi na takie szczegóły. Nie od dziś jednak wiadomo, że „diabeł tkwi w szczegółach” i, w tym akurat przypadku, naprawdę warto przemyśleć, czy na przykład bezprzewodowa klawiatura nie jest ratunkiem dla naszych pleców, wiecznie zgarbionych nad laptopem? Koszt nieduży a zadowolenie ogromne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here