Szkło hartowane – czy można odkleić?

Większość użytkowników nowoczesnych smartfonów stara się dbać o swoje urządzenie, które często nie należy do najtańszych. Szkło hartowane jest jednym z popularniejszych elementów zabezpieczających sprzęt przed różnorodnymi uszkodzeniami wynikającymi np. z upadku, zgniecenia czy zarysowania. Dzięki temu ma się większą pewność, że codzienne używanie telefonu komórkowego nie spowoduje trwałych, nieestetycznych wad na powierzchni ekranu. Na pewno jednak niejednokrotnie pojawił się w takich sytuacjach dylemat, czy można odkleić szkło hartowane? Nie każdy bowiem chce, aby tego typu rzecz przymocowana była trwale. Często przecież zdarza się, że element taki trzeba po prostu wymienić, np. w sytuacji, gdy telefon wypadnie na ziemię i szkło ulegnie uszkodzeniu. W takich wypadkach konieczne jest zdjęcie starego, pękniętego szkła i zastosowanie zupełnie nowej szybki, co przedłuży ochronę urządzenia.

Odpowiedź na pytanie „czy można odkleić szkło hartowane?” jest zatem oczywista. Szkło zawsze da się usunąć z telefonu, jednak nie zawsze jest to takie proste. Wpływ na to ma wiele czynników. Głównym z nich jest metoda wcześniejszego przymocowania elementu do smartfona oraz rodzaj użytego w tym celu kleju. Decydując się na odklejenie szybki, trzeba zatem odpowiednio się do tego zabrać. Na pewno nie jest wskazane robienie czegokolwiek na siłę. Nowoczesne smartfony to sprzęt funkcjonalny, ale jednocześnie dość delikatny. Szarpanie i mocowanie się z nim, zwłaszcza w obrębie ekranu, może spowodować trwałe wady i nieodwracalne uszkodzenia. Należy więc zachować rozsądek i precyzję, stosując jednocześnie odpowiednią technikę działania.

Na pewno dobrym pomysłem będzie użycie ciepła z suszarki, jednak nie dłużej niż przez 10 sekund. Konieczne jest tu również zachowanie odpowiedniej odległości obu urządzeń, aby gorące powietrze nie zadziałało niekorzystnie na telefon. Aby ułatwić sobie odklejanie szkła, można wykorzystać kawałek tektury lub sztywnego elementu (jak np. karta płatnicza), by za jego pomocą podważyć szybkę w jednym z rogów.

Jak ściągnąć szkło hartowane?

Jeśli zastanawiamy się, czy można odkleić szkło hartowane i wciąż nie mamy pewności, jak to odpowiednio wykonać, można skorzystać również z usług serwisu. Oddanie telefonu w ręce profesjonalistów to zawsze dobre rozwiązanie, które może pomóc w uniknięciu wielu problemów. Pracownicy takiego punktu zajmują się podobnymi czynnościami na co dzień, zatem nie powinni mieć z tym kłopotu. Usługa nie kosztuje też zbyt wiele – szkło hartowane można zdjąć na kilkadziesiąt złotych.

Redakcja BlueMobility

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *