Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś
Poradnik

Jak nakleić folię na telefon komórkowy?

Data publikacji 19 sierpnia, 2020


W dzisiejszych czasach wiele osób dba o swój telefon komórkowy. Nic dziwnego, produkt ten wcale nie jest taki tani, a podczas zakupów można wydać naprawdę sporą sumę pieniędzy. Aktualnie w sklepach dostępne są akcesoria, dzięki którym można spokojnie zabezpieczyć swój telefon i sprawić, że będzie on prezentował się jeszcze lepiej.

Folia na telefon komórkowy

W sklepach można zakupić wysokiej jakości folię na telefon, którą można w szybki sposób przykleić do ekranu. Produkt ten stosuje się najczęściej, ponieważ dzięki niemu można ochronić ekran przed stłuczeniem lub zarysowaniem. Folia tego typu nie kosztuje wiele, więc każdy będzie mógł sobie pozwolić na tak fantastyczny i tani zakup. Wiele osób zastanawia się nad tym jak nakleić folię na telefon. Czynność ta jest niezwykle łatwa, aczkolwiek należy zrobić to z ogromną dokładnością i starannością, gdyż folia musi być przyklejona równo. Producenci skupiają się na tym, aby produkt był wykonany z naprawdę rewelacyjnych materiałów, dzięki czemu jest on trwały i solidny.

Jaką folię kupić na telefon?

Aktualnie w sklepach można znaleźć folię, które dopasują się do każdego rodzaju telefonu – co z całą pewnością jest ogromną zaletą dla wielu osób. Folia poliwęglanowa cieszy się ogromną popularnością. Nic dziwnego, jest ona najbardziej wytrzymała i odporna na uszkodzenia różnego rodzaju. Przed naklejeniem produktu do szyby telefonu warto zadbać o czystość w danym miejscu. Jeśli robimy to więc na biurku koniecznością będzie posprzątanie tego miejsca, a także pozbycia się kurzu oraz innych brudów. Dane miejsce powinno więc być czyste. Trzeba też umyć ręce, żeby nie zostawić na wyświetlaczu tłustych plam. Jest to naprawdę niesamowicie ważne. Można też założyć rękawiczki, aby przestrzeń była jak najbardziej czysta. Gdy już wszystko zostanie posprzątane można przystąpić do nałożenia folii na telefon. Chusteczka z mikrofibry przyda się podczas tej czynności. Można nią wyczyścić folię oraz ekran telefonu. Wyświetlacz musi być czysty, ponieważ podczas nakładania folii nie ukażą się bąbelki, dzięki tejże czynności. Należy o tym pamiętać.

Przyklejenie folii do ekranu

Odklejając folię od papierka trzeba być bardzo ostrożnym, aby jej nie uszkodzić. Gdy folia zostanie odklejona kolejnym krokiem będzie przyklejenie jej do ekranu telefonu. Trzeba zrobić to z ogromnym skupieniem. Linie brzegu muszą być dopasowane – nie mogą odstawać. Warto skupić się na tej czynności i wykonać ją z maksymalną dokładnością. Następnie osłonkę należy równomiernie dociskać ściereczką z mikrofibry do powierzchni ekranu. Trzeba zrobić to bardzo powoli i kontrolować każdy swój ruch. Jest to naprawdę niesamowicie ważne. Może zdarzyć się tak, że pomimo starań na ekranie zostaną bąbelki. W takiej sytuacji trzeba koniecznie odkleić folię i przykleić ją ponownie, bardziej dokładnie. Dociskając folię do ekranu będziemy mieć pewność, że wszystko ułoży się prawidłowo, a bąbelki po chwili pozostaną tylko wspomnieniem. Jak widać, proces ten jest niesamowicie prosty i może go wykonać osoba, która nie ma w takich czynnościach żadnego doświadczenia. Jeśli jednak obawiamy się, że sobie nie poradzimy możemy udać się do sklepu z gadżetami do telefonu i poprosić ekspedienta o pomoc. Taka osoba powinna przykleić folię szybko i w profesjonalny sposób.

Ochrona na Twój telefon

Wiele osób zastanawia się nad tym czy przyklejenie takiej folii jest koniecznością. Niektórzy nie inwestują w takie produkty. Jeśli jednak korzystamy z telefonu często i w różnych sytuacjach, warto zabezpieczyć ekran przed ewentualnym uszkodzeniem. Nigdy nie wiadomo kiedy telefon przypadkiem nam wypadnie. Folia ochronna jest w stanie sprawić, że nawet jeśli telefon uderzy o asfalt lub płytki to szybka pozostanie w stanie idealnym – co z pewnością jest ogromną zaletą. Na szczęście folia nie jest droga i wiele osób może sobie pozwolić na taki zakup. Folię można zakupić również w sklepach internetowych, gdzie bardzo często dostępne są różnego rodzaju promocje lub ciekawe wyprzedaże.

Jak zmienić język klawiatury?

Redakcja BlueMobility

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?