Co powinien mieć dobry smartfon – jak wybrać odpowiedni?

Obecny rynek zapewnia dostęp do wielu odmiennych smartfonów. Mamy urządzenia w przeróżnych cenach, o rozmaitych parametrach i od wielu producentów. Bogata oferta wpływa na trudniejszy wybór tego odpowiedniego dla nas telefonu komórkowego. Warto przed kupnem konkretnego modelu przeanalizować, co powinien mieć dobry smartfon, ponieważ niekoniecznie najdroższe modele są jedynymi godnymi uwagi. Wbrew pozorom można znaleźć telefon o wiele tańszy, który nie będzie znacząco odstawał od swoich droższych odpowiedników. Z pewnością tani a dobry smartfon będzie wystarczający dla przeciętnego użytkownika, który od swojego telefonu wymaga jedynie podstawowych czynności oraz płynnej pracy podczas korzystania z różnych aplikacji.

Czy warto kupować najdroższe smartfony?

Wiele osób zastanawia się, czy jest sens inwestować w najdroższe modele telefonów komórkowych. Z pewnością osoby, które znają się na tych urządzeniach, dostrzegą różnice pomiędzy smartfonami charakteryzującymi się największymi cenami a ich tańszymi odpowiednikami. Jednak dla osób zielonych w temacie, którzy oczekują od swojego telefonu prostych czynności oraz zdjęć w miarę dobrej jakości, nie będą widziały powodu, by płacić czasami kolosalnie duże pieniądze za sprzęt, który może posłużyć co najwyżej dwa lata.

Mimo wszystko warto poznać specyfikację telefonów, która sprawia, że możne je nazwać dobrymi. Smartfon niezłej jakości posłuży dłużej i będzie działał płynnie nawet po dłuższym okresie. Warto zatem inwestować jedynie w sprzęt sprawdzony, ponieważ przyda się on nam przez zadowalająco długi czas i nie będzie za bardzo testował naszego układu nerwowego.

Co powinien posiadać dobry smartfon?

Zaczynając od wnętrza smartfonu, który zasługuje na miano dobrego, warto spojrzeć na jego procesor oraz ilość wbudowanego RAMU. Dobrej klasy telefon posiada szybki procesor, który umożliwi płynną pracę urządzenia. Jeśli nie jest się zbyt wymagającą osobą, to nie trzeba wydawać kilku tysięcy złotych na smartfon, który będzie z pewnością pracował sprawnie, ponieważ wiele tańszych modeli zapewni podobnie prawidłową pracę bez zakłóceń.

Nie mniej istotna jest ilość wbudowanego RAMU. Warto, by smartfony posiadały przynajmniej 4 GB RAMU, choć urządzenia z półki najwyższej posiadają nawet 8 GB RAMU. Różnica będzie dostrzegalna zwłaszcza przez specjalistów, którzy znają się na tym sprzęcie najlepiej i potrafią dostrzec każdy najdrobniejszy szczegół w pracy telefonu.

Kolejnym elementem znajdującym się we wnętrzu smartfona to jego bateria. Bez wątpienia to kolejny ważny element tego urządzenia, na który wielu ludzi zwraca uwagę. Warto wybierać telefony z bateriami o sporej pojemności, ponieważ dzisiejsze urządzenia potrzebują dosyć dużego doładowania, by mogły pracować przez wiele godzin. 3000 mAh to w dzisiejszych czasach dosyć niska pojemność w smartfonowych akumulatorach. 4000 mAh jest przeciętne, natomiast dobre telefony zaczynają się od 5000 mAh. Smartfon z baterią o takiej pojemności bez wątpienia nie będzie za często podłączany do gniazdka elektrycznego.

Kolejna kwestia to aparat. Nikt nie zaprzeczy, że smartfon w dzisiejszych czasach służy między innymi do robienia zdjęć. Każdy, kto posiada telefon, ma w jego galerii pełno zrobionych przez siebie zdjęć. Oczywiście nie trzeba kupować urządzenia za kilka tysięcy złotych, by cieszyć się dobrej jakości zdjęciem. Tańszy sprzęt również zapewni obrazy o wystarczającej jakości. Zdjęcia po zmroku mogą w ich przypadku często nie spełniać oczekiwań, ale przy dobrym świetle część z nich będzie robiła fenomenalne zdjęcia.

Warto także zwracać uwagę na przekątną ekranu smartfona. Średnio w telefonach stosuje się wyświetlacz około sześciocalowy. Mniejsze ekrany mogą utrudniać wygodne przeglądanie stron internetowych, lecz jest to raczej kwestia przyzwyczajenia.

Dobrze wybrać smartfon o jak najcieńszej ramce. Drogie modele są już niemal bezramkowe. W tańszych telefonach można postarać się wybrać jak największy wyświetlacz przy jak najmniejszej obudowie.

Redakcja BlueMobility

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *