Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle

Jaki smartfon do 1000 zł warto kupić?

Data publikacji 31 sierpnia, 2020


Nie każdy może kupić sobie telefon z najwyższej półki cenowej. Jak wiadomo, koszt smartfonów o najwyższej klasie często kilkakrotnie przewyższa budżet, na jaki może sobie ktoś pozwolić. Przez często bardzo wysokie ceny dobrych smartfonów wykształciło się ich kategoryzowanie w pewnych przedziałach cenowych. Jednym z nich jest wybór telefonu do 1000 złotych. Zakup urządzenia do tej kwoty nie należy jednak do najprostszych czynności. Różni producenci proponują mnóstwo smartfonów w tym przedziale cenowym i niekoniecznie łatwo jest stwierdzić, który jest warty swojego wydatku i posłuży nam wystarczającą ilość czasu. Oczywiście kwota 1000 złotych jest tylko umowna, ponieważ cena części smartfonów należących do tego przedziału może lekko przekraczać ten próg, choć oczywiście nieznacznie. Finalnie, poradnik ten ma pomóc zdecydować, jaki smartfon do 1000 złotych jest godny uwagi.

Co proponują tańsze smartfony?

Telefony do 1000 złotych wcale znacząco nie ustępują swoim droższym odpowiednikom. Oczywiście charakteryzuje je słabsza wydajność oraz ich aparaty nie należą do najwyższej klasy, lecz dla przeciętnego użytkownika, będzie on jak najbardziej odpowiedni.

Jednym z kluczowych elementów, na które warto zwracać uwagę przy zakupie smartfona do wspomnianej tutaj kwoty, jest pojemność baterii. Jest ona podawana w mAh i im wartość jest większa, tym korzystniej. W interesującym nas przedziale cenowym spotyka się najczęściej telefony z bateriami o pojemności 3000 lub 4000 mAh. Zdarza się, że smartfon posiada aż 5000 mAh, co powinno być zauważone przez każdego chcącego rozstać się ze zbyt częstym chodzeniem z ładowarką. Tak wysoka pojemność baterii powinna zapewnić długą pracę na telefonie przy optymalnym korzystaniu z urządzenia. Telefony do 1000 złotych posiadają również często funkcję szybkiego ładowania, więc przy dużej pojemności baterii można w bardzo szybki sposób napełnić ją na nowo do pełna i zagwarantować sobie kolejny dzień bez ładowania.

Jeśli chodzi o pozostałe elementy we wnętrzu telefonu komórkowego, to warto zwracać uwagę na rodzaj procesora oraz ilość wmontowanego RAMu. W im lepszy procesor będzie wyposażony smartfon, a ilość RAMu będzie wyższa, tym szybkość telefonu bardziej nas zaskoczy. Dzięki dobrej specyfikacji można liczyć na brak zawieszeń podczas korzystania z aplikacji w telefonie oraz słuchania muzyki, a zwłaszcza oglądania filmów. Telefon bowiem w dzisiejszych czasach służy do wielu czynności, nie tylko do dzwonienia czy esemesowania, więc warto zapewnić sobie jego niezakłóconą i ciągłą pracę przez długie godziny.

Istota wyświetlacza

Oprócz wnętrza telefonu, które wpływa na szybkość jego pracy, istotny jest także wyświetlacz. Jedną z kwestii jest rozmiar ekranu. W obecnych czasach wygodnie jest posiadać telefon o większej przekątnej wyświetlacza. 6 cali jest pewnym standardem i bardzo wiele smartfonów do kwoty 1000 złotych jest wyposażonych w takie ekrany.

Oprócz przekątnej istotna jest także jakość wyświetlania. Przy zakupie tańszych smartfonów warto zwracać uwagę na to, czy dany telefon posiada jakość wyświetlanego obrazu w Full HD. Dzięki takiej specyfikacji można liczyć, że urządzenie będzie bogate w ogromną liczbę kolorów, a wszystkie barwy będą bardzo wyraźne oraz naturalne.

Dobry wyświetlacz sprawi, że oglądane filmy czy zdjęcia będą wzorowały się bardzo wysoką jakością. Dobrze, aby w parze z tym, smartfon oferował robienie jak najlepszych zdjęć. W tańszych telefonach zwykle trudno jest spodziewać się aparatu, który poradzi sobie fenomenalnie we wszystkich warunkach atmosferycznych. Zwykle nie ma co liczyć na świetne zdjęcia po zmroku, jednak za dnia, a w dodatku przy odpowiednim oświetleniu, wykonywane zdjęcia będą cechowały się naprawdę dobrą jakością. Dla przeciętnego użytkownika aparat w telefonie do 1000 złotych będzie wystarczający.

Warto spojrzeć także na rozmiar telefonu. Obecnie smartfony są niemal bezramkowe. W tańszych wersjach im cieńsza ramka, tym lepiej. Duży ekran zapewni wygodę korzystania, a mniejsza obudowa – przechowywania.

Jak zmienić język klawiatury?

Redakcja BlueMobility

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?