Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle odkurzacz pionowy

Nie wiesz, jaki odkurzacz pionowy wybrać? Przeczytaj ten tekst

Data publikacji 9 marca, 2021

Skutecznym sprzętem do walki z kurzem i brudem w mieszkaniu jest z pewnością odkurzacz pionowy. Ranking tych urządzeń wskazuje, że ciągle zyskują one na popularności. Jeśli więc nie wiesz, który model będzie najlepszy dla Ciebie i jaki odkurzacz pionowy powinieneś wybrać, to służymy garścią informacji na ten temat.

Odkurzacze pionowe – opinie internautów

Do największych zalet odkurzaczy pionowych internauci zaliczają przede wszystkim ich kompaktowe wymiary. Tradycyjny odkurzacz nie jest łatwy w przechowywaniu. Zwykle stoi gdzieś w kącie mieszkania, bo w szafach nijak nie ma tyle miejsca. Pół biedy, jeśli w mieszkaniu lub domu można przeznaczyć choć małe pomieszczenie na cele gospodarcze. Jeśli jednak tak nie jest to zawsze mamy problem. Tymczasem pionowe odkurzacze zajmują niewiele miejsca. Dzięki specjalnym uchwytom można je powiesić nie tylko na przykład za drzwiami na ścianie, ale także w szafie – i po problemie.

To nie jedyna zaleta, którą mogą poszczycić się odkurzacze pionowe. Opinie internetowe są bardzo różne, ale najczęściej użytkownicy doceniają fakt, że dzięki takim odkurzaczom można sprzątać w pozycji stojącej, bez schylania się. Dzięki temu nie pojawia się nieprzyjemny ból pleców. 

Bezprzewodowe odkurzacze pionowe

W opiniach podkreśla się także, że odkurzacze pionowe są lekkie i przenoszenie ich nie sprawia żadnego kłopotu. Szczególnie doceniane są też modele bezprzewodowe, bo w czasie pracy nie trzeba przełączać kabla zasilającego z gniazdka do gniazdka. Urządzenia te wyposażone są w akumulatory, w których zgromadzona energia pozwala właśnie na tę bezprzewodową pracę. W zależności od modelu bezprzewodowy odkurzacz pionowy może pracować do 20 do nawet 80 minut. W każdym jednak przypadku trzeba pamiętać o naładowaniu akumulatora przed przystąpieniem do pracy, by uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Gdy urządzenie przestanie działać w trakcie odkurzania, przerwa w pracy będzie niezbędna.

Odkurzacz pionowy 2w1

Czasami pozytywnie może zaskoczyć człowieka nawet odkurzacz pionowy. Ranking możliwości tych urządzeń pokazuje, że jedną z najbardziej cenionych cech jest zdolność przekształcania się pionowego odkurzacza podłogowego w niewielki odkurzacz ręczny. Małe, poręczne urządzenie skutecznie pomaga w usuwaniu kurzu z miejsc trudno dostępnych, takich jak szafki, żyrandole czy karnisze. Ręczne odkurzacze doceniają także właściciele samochodów, bo odkurzanie ich wnętrza czy bagażnika staje się natychmiast dziecinnie proste. Niestety nie każdy model to odkurzacz pionowy 2w1, dlatego jeśli nie wiesz, jaki odkurzacz pionowy jest najlepszy, wybierz ten, który ma taką opcję.

Odkurzacz pionowy a wielkość mieszkania

Wybierając odkurzacz pionowy, zwróć uwagę na pojemność zbiornika na odpadki. Jeśli masz mieszkanie jedno- lub dwupokojowe to wystarczy pojemnik o objętości 1,5 do 2,5 litra. Gdy mieszkanie jest większe lub gdy trzeba wysprzątać cały dom, lepiej wybierać odkurzacze pionowe z co najmniej trzylitrowym zbiornikiem na kurz.

Jak zmienić język klawiatury?

Redakcja BlueMobility

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?