Zalety i wady komputera używanego

Wraz ze zbliżającym się nowym rokiem szkolnym wiele rodziców rozważa zakup nowego komputera lub laptopa dla swojego dziecka. Jest to szczególnie ważne podczas trwającej pandemii – istnieje bowiem spora szansa, że zajęcia lekcyjne będą znowu odbywały się online. Niestety ceny nowych urządzeń komputerowych są naprawdę bardzo wygórowane – trzeba za nie zapłacić od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Nic więc dziwnego, że wielu rodziców nie stać po prostu na tak duży wydatek. Jeżeli Ty, także zastanawiasz się co zrobić w takiej sytuacji, to idealnie trafiłeś – ten tekst powstał właśnie z myślą o wszystkich rodzicach, którzy w najbliższym czasie planują zakup komputera dla swojego dziecka. Serdecznie zapraszamy Cię do jego lektury!

Zalety i wady komputera używanego

Zakup nowego komputera wiąże się z bardzo dużymi wydatkami. Dlatego nic dziwnego, że wiele osób zastanawia się w jaki sposób zaoszczędzić nieco pieniędzy na tego typu zakupie. Na szczęście rozwiązanie tego problemu nie jest w cale skomplikowane! Wystarczy wybrać się do sklepu, który prowadzi sprzedaż używanego i po-leasingowego sprzętu komputerowego. Ceny za takie komputery i laptopy są w takim miejscu naprawdę bardzo atrakcyjne – często nawet dwukrotnie niższe niż w zwykłych sklepach. Co ważne takie produkty są w naprawdę bardzo dobrym stanie oraz jest udzielana na nie specjalna gwarancja. Nie ma więc ryzyka, że zakupimy sprzęt zepsuty lub bardzo mało wydajny. Oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę, że nigdy nie będzie to taki sam komputer jak ten zakupiony jako nowy. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się na opisanie zarówno zalet jak i wad komputera używanego – dzięki temu łatwiej będzie podjąć Tobie decyzję o jego zakupie.

Zalety i wady komputera używanego

Zakup używanego komputera lub laptopa jest zdecydowanie tańszy, nie są to jednak jedyne zalety wyboru takiego rozwiązania. Należy wziąć pod uwagę, także to że dzieci bardzo szybko eksploatują tego typu sprzęt. Oznacza to, że kupując swojej pociesze komputer należy wziąć pod uwagę, że posłuży on mu co najwyżej 2 lata – kompletnie nie opłaca się więc kupować nowego komputera. Ponadto decydując się na zakup używanego sprzętu mamy możliwość zakupienia zdecydowanie lepszego produktu, na który nigdy nie moglibyśmy się zdecydować w sklepie. Dzięki temu możesz kupić swojemu dziecku o wiele bardziej wydajny oraz lepszy komputer. Kolejną zaletą jest to, że w sklepach zajmujących się sprzedażą używanych komputerów jest naprawdę bardzo szeroki wybór, dzięki czemu z pewnością będziesz mógł wybrać coś idealnie pasującego do Twojego dziecka. Jeżeli chodzi o wady związane z zakupem używanego sprzętu to nie ma ich zbyt wiele. Oczywiście największą jest bez wątpienia sam fakt, że jest to komputer już przez kogoś używany. Nigdy nie można mieć pewności w jaki sposób był on eksploatowany wcześniej i czy poprzedni właściciel dbał o niego w należyty sposób. Na szczęście w większości takich sklepów udzielana jest gwarancja na zakup. Oznacza to, że jeżeli zakupisz uszkodzony komputer, to bez problemu będziesz mógł go zwrócić oraz otrzymasz swoje pieniądze z powrotem. Minusem takiego rozwiązania może być wygląd zewnętrzny komputera – nie da się bowiem ukryć tego że był on używany przez rok czy dwa. Zwykle są to jednak jedynie estetyczne kwestie, mogą one jednak wpływać na samopoczucie osoby korzystającej z tego sprzętu. Podsumowując, zalety zakupu używanego sprzętu komputerowego zdecydowanie przewyższają wady takiego rozwiązania. Niewątpliwie w przypadku kupowania komputera dla swojego dziecka jest to najlepsze z możliwych rozwiązań.

Ile będzie to kosztowało?

Jeżeli chodzi o koszty związane z zakupem używanego komputera to bardzo ciężko dokładnie je przewidzieć. Zależy to bowiem od bardzo wielu przeróżnych czynników. Przede wszystkim zależy to od: marki kupowanego komputera, wieku kupowanego sprzętu, sklepu oraz od tego na jakiej klasy komputer chcemy postawić. Można jednak stwierdzić, że na tego typu zakupy należy odłożyć przynajmniej 3 tysiące złotych. Oczywiście można zakupić zarówno tańszy jak i droższy komputer – wszystko zależy od Ciebie oraz od Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Tak czy inaczej taki wybór pozwoli zaoszczędzić Ci bardzo wiele środków – nawet kilka tysięcy złotych. Pamiętaj by przed zakupem dobrze zorientować się w specyfikacji danego komputera, tak by wybrać na pewno odpowiedni i spełniający wszystkie oczekiwania sprzęt. Niezależnie od tego na co się zdecydujesz, to i tak na pewno dużo zaoszczędzisz!

Redakcja BlueMobility