Strona główna
Akcesoria
Tutaj jesteś
Akcesoria

Myszka do grania – jaką wybrać?

Data publikacji 8 września, 2020


Podczas kompletowania i kupowania komputera przeznaczonego do gier komputerowych, nie można skupiać się jedynie na tym, aby posiadał on odpowiednie podzespoły w postaci szybkiego procesora, dużej ilości pamięci RAM, czy też wydajnej karty graficznej. Do pełnego komfortu grania w gry niezbędne jest również wybranie odpowiedniej myszki. A jak się okazuje, często wybranie najbardziej zaawansowanych części komputerowych jest łatwiejsze, niż kupienie dobrej myszki do grania.

Dlaczego warto mieć dobrą myszkę do grania w gry komputerowe?

Każdy użytkownik komputera wie, że myszka komputerowa umożliwia sterowanie kursorem, a co za tym idzie wykonywanie wszystkich czynności na komputerze. Jednocześnie każdy wie, że do poprawnego sterowania kursorem i sterowania komputerem wystarczy nawet najprostsza myszka za kilkadziesiąt złotych. Co zatem powoduje, że myszka do grania musi być tak dobrze wybrana? Dlaczego tak jest? Jakie to ma znaczenie dla obsługi komputera?
Jak się okazuje, granie w gry komputerowe to znacznie bardziej zajmujące i angażujące uwagę zajęcie, niż nawet najciekawsza tabelka excela. Powoduje to, że jeśli chce się możliwie najwięcej czerpać z gry i opowiadanej przez nią historii lub też korzystać po prostu z oferowanej przez nią rozrywki, konieczne jest posiadanie możliwie najlepszego narzędzia, które będzie przekazywało informacje z i do gry, a jak wiadomo, myszka jest tym właśnie narzędziem. Dobrej jakości urządzenie będzie w stanie znacznie uprzyjemnić grę, a często również spowodować, że osiągnie się w niej o wiele lepsze rezultaty, niż na sprzęcie przeciętnym, żeby nie powiedzieć po prostu bardzo słabym.

Na co trzeba zwracać uwagę, kupując myszkę do komputera?

Zanim jednak przejdziemy do tego, jak kupić dobrą myszkę do grania w gry, najpierw trzeba zdać sobie sprawę z tego, czym w ogóle każda myszka powinna się charakteryzować. Nie koniecznie taka do grania w gry, lecz ogólnie, jak powinno się kupować myszkę?
Zdecydowanie najważniejszym czynnikiem wyboru powinna być technologia wykrywani pozycji myszki na blacie. Równie ważne jest także to, jak pozycja ta zostanie przesłana do komputera. Nie bez znaczenia jest oczywiście także sam kształt myszki, jej waga, a także poręczność.
Jak jednak te cechy przedstawiają się w szczegółach? Mowa tu jest o tym, czy ma się do czynienia z myszą laserową lub też optyczną, które wysyła sygnał do komputera drogą radiową lub też przewodowo. Wynikają z tego bardzo ważne cechy i możliwości myszki.

Kupujemy myszkę do grania

Jak jednak cechy te przestawiają się w przypadku myszki do grania? W przypadku myszy do grania w gry komputerowe liczy się przede wszystkim to, aby sygnał o pozycji myszki był przekazywany możliwie jak najszybciej oraz jak najpewniej. Oznacza to, że nie zawsze najnowsze rozwiązania będą tu najpewniejszymi.
Myszka laserowa odczytuje swoją pozycję na podstawie wysyłanej na blat wiązki lasera. Myszka optyczna natomiast realizuje to poprzez kamerę, która podświetlona jest czerwoną diodą. Wydawać by się mogło, że lepsza będzie nowsza i bardziej precyzyjna technologia laserowa, lecz jak się okazuje, jest ona często zawodna. Nie pracuje poprawnie na wielu powierzchniach. Inaczej jest w przypadku myszki optycznej, która, choć jest starszą i wysłużoną już technologią, to jednak sprawdza się on niebo lepiej właściwie w każdych warunkach.
Kolejnym czynnikiem, który jest kluczowy, jest sposób przedstawiania danych. Oczywiście wersja bezprzewodowa będzie wygodniejsza, ponieważ używanie jej nie jest ograniczone przewodem. Niestety przesył radiowy często jest zakłócony, co powoduje, że następują wyraźne przerwy. Na to też podczas grania w gry nie można sobie pozwolić, co powoduje, że zwykły, stary przewód będzie w tym wypadku niezastąpiony.

A co z pozostałymi cechami?

Myszka dla gracza musi być bardzo wygodna, ponieważ będzie używana przez naprawdę wiele godzin non stop. Musi być dobrze wyważona, aby jej używanie było możliwie najwygodniejsze. Musi także posiadać odpowiednie przyciski, które będzie można zaprogramować i które dzięki temu stanowić będą dodatkową pomoc podczas grania w daną grę.

Jak zmienić język klawiatury?

Redakcja BlueMobility

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?