Strona główna
Technologia
Tutaj jesteś
Technologia

Jakie funkcje posiada klimatyzator?

Data publikacji 3 marca, 2020

Kupując klimatyzator, warto pamiętać o dodatkowych funkcjach, które zazwyczaj są dostępne, oraz o korzyściach, jakie mogą ci przynieść. Dodatkowe funkcje mają na celu uproszczenie działania urządzenia, a w niektórych przypadkach mogą zwiększyć ogólną wydajność.

Termostat:

Termostat pozwala kontrolować moc chłodzenia. Modele od średniej do wyższej klasy będą wyposażone w cyfrowy termostat, który ma odczyt zarówno wybranej temperatury, jak i temperatury rzeczywistej. Chociaż odczyt cyfrowy jest wygodniejszy, wykazano również, że są one bardziej dokładne i utrzymują bardziej stałą temperaturę w pomieszczeniu, oraz mają funkcję automatycznego wyłączania, która automatycznie włącza i wyłącza urządzenie w celu utrzymania pożądanej temperatury. Podstawowe modele obejmują mechaniczny termostat, który za pomocą pokrętła wybiera temperaturę wyższą lub niższą w zależności od tego, gdzie ją obrócisz.

Regulowana prędkość wentylatora:

Regulacja prędkości wentylatora na urządzeniu wpływa na szybkość, z jaką przestrzeń się ochładza. Zazwyczaj można wybierać spośród dwóch (niskich i wysokich) lub trzech (niskich, średnich i wysokich) prędkości wentylatora. To ustawienie wpływa również na poziom hałasu powodowanego przez urządzenie. Jeśli korzystasz z urządzenia w sypialni, ta funkcja jest przyjemna, ponieważ możesz wybrać niższą, cichszą prędkość wentylatora w nocy.

Zdalne:

Pilot pozwala sterować urządzeniem bez konieczności korzystania z elementów sterujących, które są zwykle montowane z przodu AC. Standardowe piloty pozwalają kontrolować temperaturę i prędkość wentylatora, a niektóre mają również wyświetlacz temperatury na pilocie. Dodatkowo niektóre jednostki mają magnetyczny uchwyt z boku, dzięki czemu można go umieścić, gdy nie jest używany.

Programowalny zegar:

Timer pozwala ustawić opóźniony czas rozpoczęcia lub zakończenia, co pomaga zarządzać zużyciem energii. Timery można ustawiać w odstępach godzinnych i zwykle zwiększają się do 12 lub 24 godzin. Gdy urządzenie jest wyłączone, ustawienie timera określa, kiedy automatycznie się włączy. A jeśli urządzenie jest włączone, ustawienie timera określa punkt, w którym się wyłączy.

Kontrola kierunku powietrza:

Regulowane żaluzje pozwalają manipulować kierunkiem wydmuchiwanego powietrza z urządzenia. Jeśli urządzenie ma zostać umieszczone w salonie, możliwość regulacji otworu wentylacyjnego może oznaczać, że urządzenie nie będzie dmuchać bezpośrednio na osoby, które mogą siedzieć w salonie. Pozwala również zoptymalizować przepływ powietrza w przestrzeni, jeśli będziesz korzystać z wentylatora pokojowego lub sufitowego.

Jak zmienić język klawiatury?

Redakcja BlueMobility

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?