Strona główna
Technologia
Tutaj jesteś
Technologia złomowanie auta

Złomowania

Data publikacji 16 lipca, 2021


Nasz pierwszy samochód to bez wątpienia coś, co zapada w pamięć każdego kierowcy na całe życie. To podobny typ przeżycia, jak kupienie pierwszego mieszkania, wzięcie ślubu, czy też narodziny pierwszego dziecka. Być może porównywanie samochodu do narodzin pierworodnego wydaje się porównaniem nietrafionym i przesadzonym, to jednak nie można ukrywać, że w przypadku młodych mężczyzn pierwsze auto odgrywa naprawdę dużą rolę w ich życiu.

Większości młodych Polek i Polaków, którzy zarabiają w wieku dwudziestu lat najniższą krajową, nie stać na zakup samochodu za więcej niż dwadzieścia tysięcy złotych. Pierwszy samochód na własność jest więc najczęściej zakupem za niewielkie pieniądze. Jest to też najczęściej zakup używanego auta posiadającego już co najmniej kilka (o ile nie kilkanaście) lat przebiegu, kilku właścicieli, drobne zadrapania i wady oraz dziesiątki tysięcy przejechanych kilometrów. To są niestety wady, z którymi musimy pogodzić się jeżeli chcemy zapłacić mniej za samochód.

Są jednak samochody tak stare, zniszczone i niechciane już przez nikogo, że muszą finalnie trafić do zniszczenia na złomowisku. Złomowanie auta nie jest oczywiście usługą darmową i koszt złomowania typowego samochodu osobowego waha się w przedziale cenowym od 200 do nawet 1000 złotych w zależności od wagi i rozmiarów samochodu. Najdrożej przyjdzie nam zapłacić oczywiście za duże samochody takie jak jeepy, minibusy, czy też samochody z przyczepą. To właśnie w ich przypadku cena może oscylować w okolicy tysiąca złotych.

Przeczytaj więcej na eliterent.pl

Jak zmienić język klawiatury?

Redakcja BlueMobility

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?