Strona główna
Nowe Technologie
Tutaj jesteś

Dlaczego warto grać w gry komputerowe?

21 października, 2019

Przyjęło się mówić, że gry komputerowe są totalnie bezwartościową rozrywką. Mnóstwo ludzi, zwłaszcza tych dorosłych, otwarcie je krytykuje i uważa, że każdy, kto z nich korzysta, wyłącznie traci swój cenny czas, którego dziś nikt nie ma za wiele. Czy jednak na pewno? Czy rzeczywiście nie warto sięgać po gry czołgowe i tryb multi bądź inne podobne formy rozrywki, czy może jednak dają one człowiekowi pewne korzyści? Sprawie warto przyjrzeć się nieco głębiej. Bo tylko na pozór gry komputerowe nie mają żadnej wartości.

Gry czołgowe

Każdy zaawansowany gracz, który przeznacza mnóstwo godzin w ciągu tygodnia na przesiadywanie przed ekranem komputera i w wolnych chwilach uwielbia szukać nowych wskazówek do gier w czołgi, zdaje sobie sprawę z tego, że taka rozrywka jest po prostu… przyjemna. A czy nie warto by było zapewnić sobie w życiu chociażby odrobinę przyjemności? W dzisiejszych czasach ludziom zdecydowanie brakuje tych miłych chwil w życiu. Są wiecznie zabiegani i wiecznie zestresowani. Ciągle gdzieś się spieszą i za czymś gonią, przez co nie dostrzegają, że tracą coś najcenniejszego, czyli swoje życie. Nie da się natomiast działać na pełnych obrotach i to bez żadnej przerwy. Nawet najbardziej zmotywowany i zdyscyplinowany człowiek świata od czasu do czasu musi zrobić sobie krótki odpoczynek, by zregenerować siły i po prostu wypocząć. A w takiej chwili warto zająć się czymś, co daje pełną przyjemność. Dla wielu osób będą to właśnie gry czołgowe i tryb multi. Potrafią wciągnąć człowieka bardzo szybko i dzięki temu najefektywniej odrywają od wszelkich strapień i problemów.

Co dają gry multi?

W pewnym sensie takie gry typu multi mogą też graczów czegoś nauczyć. Chodzi w nich przecież o współdziałanie. Aby wygrać, należy stworzyć zwartą i zmotywowaną drużynę, która wspólnymi siłami zdoła pokonać wszystkich swoich przeciwników. Nie jest to proste. Osoby grające w gry czołgowe należą do różnych przedziałów wiekowych, mają rozmaite osobowości, przez co nieraz trudno jest im wszystkim złapać dobry kontakt. Trzeba się tego nauczyć. Praktyka czyni mistrza. Im częściej gra się w tego rodzaju gry komputerowe, tym szybciej uczy się nawiązywać kontakty. Czasami trzeba dogadać się jakoś z mało inteligentnym nastolatkiem, by zaraz dołączyć do drużyny, w której znalazł się już mężczyzna w kwiecie wieku. Znajomości zawiązane podczas korzystania z gier multi potrafią nawet przenieść się do świata rzeczywistego. Nikt nie musi tego jednak robić. Czasem wystarczy po prostu odpalić sobie gry czołgowe i tryb multi, by odrobinę się zabawić.

Redakcja BlueMobility

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Czy biometria jest bezpieczna?

21 kwietnia, 2022

Jesteś zainteresowany reklamą?