Strona główna
Akcesoria
Tutaj jesteś
Akcesoria

Sport z telefonem – etui do biegania

Data publikacji 25 sierpnia, 2020


Obecnie mało kto potrafi rozstać się na dłużej z telefonem. Po części wynika to z tego, że po prostu musimy być dyspozycyjni, a po części z niezdrowego wręcz przyzwyczajenia. Brak komórki to dla wielu z nas brak ręki, co może być kłopotliwe przy uprawianiu sportów. Jednocześnie to właśnie sport dobrze zrównoważy nieustanne używanie technologii. Na szczęście wymyślono już coś, co znacząco poprawi komfort biegaczy.

Opaska na ramię jako etui do biegania

Jednym i najbardziej popularnych wariantów etui do telefonu dla osób aktywnych fizycznie jest opaska na ramię. Używanie jej jest znacznie lepsze niż chowanie komórki do kieszeni, ponieważ z etui telefon na pewno nie wypadnie. Świadomość tego pozwala skupić się na bieganiu. Ponadto taka opaska zapewnia ochronę przeciwko warunkom atmosferycznym – deszcz i śnieg nie dostaną się do telefonu. Niektóre opaski są na tyle duże, że oprócz telefonu można włożyć tam coś więcej.

Niektóre opaski posiadają nawet przezroczysty panel, który umożliwia użytkowanie telefonu bez wyjmowania go z etui. Będzie to szczególnie przydatne np. jeśli słuchamy muzyki podczas biegu i szybko chcemy zmienić playlistę. Sprawdzi się również do sprawdzenia, jaki dystans już przebiegliśmy. Niektóre modele etui wyposażone są również w elementy odblaskowe lub oświetlenie LED, co szczególnie przyda się osobom biegających rano i wieczorem.

Większość opasek naramiennych zapinanych jest na rzep, lecz można znaleźć również inne modele. Warto zwrócić uwagę na to, żeby obwód opaski był regulowany, dzięki czemu na pewno odpowiednio ją zapniemy – ciasno, by nie spadła, lecz jednocześnie nie zbyt ciasno, żeby nie utrudniać przepływu krwi.

Etui do biegania w formie saszetki na pasku

Nieco mniej popularnym wariantem etui na telefon dla osób aktywnych fizycznie jest pokrowiec zapinany na biodrach. Pasek jest regulowany, dzięki czemu nie powinno być problemu z dopasowaniem obwodu. Plusem tego rozwiązania jest większa kieszeń, a czasem nawet dwie kieszenie, dzięki czemu oprócz telefonu można schować do etui również klucze lub coś innego.

Saszetka gwarantuje tak samo duże bezpieczeństwo dla telefonu co etui na ramię. Dla biegaczy z pewnością będzie wygodna. Jeśli jednak lubimy też jazdy rowerowe, wówczas prawdopodobnie lepiej sprawdzi się opaska na ramię.

Niektóre modele tak samo, jak opaski posiadają przezroczystą, dotykową folię, dzięki czemu można używać telefonu bez wyjmowania go. Ponadto częściej niż opaski na ramię posiadają specjalny otwór, dzięki któremu można podłączyć słuchawki do telefonu.

Jak kupić odpowiednie etui?

Trzeba zwrócić uwagę na kilka czynników – rozmiar, materiał oraz wodoodporność. Nieco mniej istotne są dodatki typu odblaski czy przezroczysta folia, jednak rzecz jasna też mają znaczenie.

Materiał powinien być wodoodporny, żeby biegacz mógł używać etui w każdej pogodzie. Większość opasek wykonana jest miłego w dotyku i przewiewnego neoprenu. Co do rozmiaru – niektóre etui są typowo dedykowane danym modelom telefonów, producenci innych z kolei podają rozmiar w calach. Jeżeli jednak jest taka możliwość, należy sprawdzić, czy telefon zmieści się do etui i czy na pewno uda się odpowiednio zapiąć pasek na ramieniu czy na biodrach.

Plusy używania etui

Etui to przede wszystkim pewność, że telefonowi nic się nie stanie. Z kieszeni mógłby wypaść, a z odpowiedniego etui nie powinien. Dzięki temu nie musimy ograniczać ruchów, nawet nie musimy myśleć o urządzeniu.

Obecnie smartfony liczą kroki, co przyda się podczas biegania. Ponadto można pobrać bardziej zaawansowaną aplikację, która na podstawie wprowadzonych przez nas danych, wyliczy również spalone kalorie i zarejestruje prędkość biegu czy trasę. Jest to duży plus zabierania komórki na trening.

Cena

Koszt takiego zakupu zależy od tego, na jaki model się zdecydujemy. Istotne jest to, z czego wykonane zostało etui do biegania, czy to opaska na ramię, czy saszetka na biodra, czy dany produkt dedykowany jest konkretnemu urządzeniu, czy posiada odblaski lub światła LED. Czynników jest wiele, jednak nie ulega wątpliwości, że takie etui na telefon znacznie zwiększa komfort treningu.

Jak zmienić język klawiatury?

Redakcja BlueMobility

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?