Jak ozdobić etui na telefon?

Twój smartfon pewnie towarzyszy Ci wszędzie, gdzie się udasz. Nic dziwnego, że chcesz, by wyglądał niezwykle, wyróżniał się i przyciągał uwagę – w końcu to jak element twojej stylizacji! Na całe szczęście nie musisz kupować w tym celu drogiego etui z modnymi wzorami. Uruchom nieco kreatywności i skorzystaj z kilku poniższych pomysłów, a samodzielnie stworzysz etui, którego nie ma nikt inny.

Jak ozdobić etui na telefon? Kilka prostych sposobów

Jeśli tylko zechcesz, wygląd twojego telefonu może zmienić się w kilka chwil. A przy tym wcale nie musisz decydować się na jeden projekt – możesz zmieniać go codziennie, nie ponosząc praktycznie żadnych kosztów! Jak to zrobić? To bardzo proste – będziesz potrzebować jedynie przezroczystego, plastikowego etui i dostępu do drukarki.

Poszukaj w Internecie grafik, które ci się podobają. Mogą to być obrazy znanych malarzy, geometryczne wzory, plakaty albo zdjęcia przyrody. Potem dopasuj plik do formatu, jaki ma twój telefon, i wydrukuj go. Teraz wystarczy tylko puścić nożyczki w ruch, a potem włożyć wybraną grafikę pod plastikowe etui, które będzie ją zabezpieczać przed zniszczeniem. Kolory ci się znudziły? Nie ma problemu – zwyczajnie wymień grafikę na nową!

Kolejny prosty sposób, jak ozdobić etui na telefon, to użycie papierowej taśmy washi. Kupisz ją w sklepach z akcesoriami do scrapbookingu. Wybierz kilka pasujących do siebie kolorów i stwórz z nich unikatową kompozycję. Mogą to być paski, zygzaki, romby, a nawet bardziej skomplikowany wzór.

Etui jedyne w swoim rodzaju – malowanie i naklejanie

Etui na telefon z własnoręcznie namalowanym wzorem z pewnością cię wyróżni. Nie zdziw się, jeśli kolejne osoby będą cię pytać, gdzie można je kupić! Być może myślisz, że to nie dla ciebie, bo nie uważasz się za osobę obdarzoną talentem artystycznym. Spokojnie, talent nie będzie tu potrzebny. Musisz tylko zgromadzić kilka farb akrylowych w wybranych kolorach, spirytus do odtłuszczenia powierzchni pod malowanie oraz werniks (najlepiej matowy).

Wśród podpowiedzi, jak ozdobić etui na telefon, często znajdziesz projekty, które wymagają przezroczystego etui, ale w tym przypadku nie masz się o co martwić. Namalowany wzór będzie wyglądał równie dobrze na przezroczystym, co na kolorowym tle. Nie musi być skomplikowany. Na początku spróbuj czegoś, co ukończysz w kilka chwil, jak fale, słońce i księżyc albo groszki w różnych rozmiarach. Maluj wyłącznie po odtłuszczonej powierzchni, inaczej farba będzie mieć tendencję do wykruszania się.

Kiedy całość dokładnie wyschnie, pokryj etui matowym werniksem, a potem ciesz się efektem! Pomysł z malowaniem cię nie przekonuje? Nic nie szkodzi – możesz zamiast tego wykorzystać rozmaite naklejki, a nawet zmywalne tatuaże. Inspiracji i materiałów szukaj w sklepach dla kreatywnych, a potem rozmieść naklejki tak, jak ci się podoba najbardziej.

Ozdabianie etui – pomysły z fantazją

Podane powyżej pomysły na to, jak ozdobić etui na telefon, to w większości projekty, które można wykonać w kilka chwil. Teraz przyjrzymy się ideom, przy których musisz zrobić odrobinę więcej. Bez obaw – te propozycje są równie łatwe w wykonaniu i dostępne dla każdego, i nie przekraczają czasu, który poświęcić na zakup nowego etui online! Nietypową metodą na całkowitą przemianę twojego etui uzyskasz przez przyszycie do niego kawałka materiału.

Może to być mini-kanwa z haftem krzyżykowym, który wcześniej wykonasz (Pinterest pomoże ci zdecydować się na wzór i wskaże instrukcje krok po kroku), tkanina z Ikei albo fragment kolorowej bluzki, która ci się znudziła. Do tego projektu potrzebne będzie etui z miękkiego, giętkiego plastiki. Po prostu nawlekasz igłę grubą nicią lub muliną, wycinasz materiał w potrzebnym rozmiarze, a potem przyszywasz go do etui. Zaskoczenie znajomych gwarantowane!

Jeśli podobają Ci się wzory kojarzące się z kosmosem, możesz przenieść je na swoje etui za pomocą farby w sprayu. Potrzebne będzie granatowe tło, na którym pojawią się nieregularne kropki i wzory w kolorze białym, srebrnym, złotym i żółto-czerwonym. Jak je uzyskać? Po wyschnięciu tła użyj farby w spreju z większej odległości, nie wciskając dyszy do końca. Gdy wszystko wyschnie, zakonserwuj całość odpowiednim werniksem.

Redakcja BlueMobility