Telefon dla dziecka – ranking

Aktualnie nie ma chyba osoby, która nie posiadałaby telefonu komórkowego. Wszyscy czujemy się w jakiś sposób zobligowani do bycia w ciągłym kontakcie z rodziną i znajomymi, dlatego komórka stała się naszym nieodłącznym towarzyszem każdego dnia. Nie ważne, dokąd się udajemy i co robimy – będąc zawsze „pod telefonem” możemy dosłownie w każdym dogodnym dla nas momencie zadzwonić lub wysłać wiadomość i być na bieżąco z tym, co robią i gdzie są bliskie nam osoby. Jedni uważają to za ogromne ułatwienie wielu spraw w życiu, inni natomiast za wadę, argumentując to brakiem wolności i uzależnieniem od telefonu.

Jaki telefon dla dziecka?

Punkt widzenia zależy jednak od punktu siedzenia, tak więc każdy posiada własną opinię na ten temat. Zdania są jednak o wiele bardziej podzielone i wyraziste, kiedy mówimy o posiadaniu telefonu przez najmłodszych. Jak wiadomo, dzieci uczą się wszystkiego bardzo szybko. Chłoną wiedzę, a nowe technologie są dla nich dziś czymś na porządku dziennym. Czy zatem wręczenie dziecku telefonu to dobry pomysł? Oczywiście, że tak. Jeśli tylko weźmiemy pod uwagę zarówno jego potrzeby, jak i potrzeby jego rodziców/opiekunów.

Warto jest mieć na uwadze, że dzieci – zwłaszcza te najmłodsze – nie potrzebują najnowszego smartfona za kilka tysięcy złotych, wypełnionego po brzegi funkcjami, których dziecko i tak nie będzie w stanie wykorzystać. Aby więc zadbać o jego bezpieczeństwo, kiedy przebywa poza domem, a także spokój ducha rodziców, dobrze byłoby pomyśleć o podarowaniu maluchowi telefonu z najniższej półki cenowej, który powinien w stu procentach spełnić swoją rolę, jako telefon dla dziecka. Być może nawet nie będzie konieczne kupowanie telefonu, jeśli tylko posiadamy jakiś starszy model, wciąż poprawnie działający, w domu?

Może to być nawet kilkuletni model telefonu – grunt, by dziecko zawsze miało możliwość wykonania z niego połączenia lub wysłania wiadomości tekstowej. Choć dzieci lubią przesiadywać w internecie (często robią to naprawdę zbyt długo), to wręczenie dziecku modelu pozbawionego dostępu do sieci wydaje się być bardzo dobrym pomysłem, który przyniesie korzyści zarówno maluchowi, jak i jego bliskim, którzy nie będą się o niego martwić. Dziecko za to nie będzie czuło się gorsze od swoich rówieśników, posiadając własny telefon. Możemy mu na nim zainstalować ulubione gry, tak, aby nie nudziło się i mogło wykorzystać urządzenie również do czegoś, co sprawia mu przyjemność, a nie tylko do komunikacji. W ten sposób wszyscy w rodzinie będą zadowoleni z zastosowanego rozwiązania.

Redakcja BlueMobility

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.