Strona główna
Urządzenia
Tutaj jesteś
Urządzenia oczyszczacz powietrza

Jakość powietrza wpływa na zdrowie. Zadbaj o nie z dobrym oczyszczacz powietrza

Data publikacji 5 marca, 2021

Jakość powietrza wpływa na koncentrację, jakość snu, a także dobre samopoczucie, dlatego należy zadbać, aby była jak najlepsza. Dobry oczyszczacz powietrza pozwoli Ci usunąć szkodliwe substancje z Twojego domu i cieszyć się zdrowiem.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

To pierwsze pytanie, jakie przychodzi na myśl, kiedy chcesz zdecydować się na zakup tego urządzenia. Oczyszczacz powietrza smog i wszelkie inne zanieczyszczenia powinien usuwać natychmiastowo. To jego najważniejsza funkcja i zadanie. Na rynku dostępne są urządzenia, które mają funkcje pasujące do potrzeb w obu przypadkach. Dobry oczyszczacz powietrza wyposażony jest zwykle w trzy filtry: wstępny, węglowy i HEPA. Pierwszy z nich znakomicie się sprawdzi, gdy posiadasz zwierzęta lub przydomowy ogród. Usuwa sierść, pyłki roślin oraz kurz. Filtr węglowy eliminuje szkodliwe gazy, lotne związki organiczne (w tym formaldehyd) i nieprzyjemne zapachy, na przykład dym tytoniowy. Do czego natomiast służy filtr HEPA?

Oczyszczacz powietrza – smog i pyły zawieszone niszczy natychmiastowo

Oczyszczacz powietrza skutecznie usuwa pyły zawieszone. To jedne z najbardziej szkodliwych substancji występujących w powietrzu. Ich największe stężenie występuje w dużych miastach, w których znajdują się fabryki oraz drogi często uczęszczane przez masę samochodów osobowych i ciężarowych. Oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA pozbywa się ultradrobnych pyłów PM 1,0, PM 2,5, PM 10, roztoczy, alergenów, zarodników pleśni, bakterii i grzybów. Ta trzypoziomowa ochrona pozwala wyeliminować z powietrza do 99,7% zanieczyszczeń. Oczyszczacz powietrza smog zneutralizuje w szybkim tempie i sprawi, że znacząco poprawisz swoje zdrowie, a przebywanie w danym pomieszczeniu nie będzie wyzwaniem dla układu odpornościowego i oddechowego. Jaki jest dobry oczyszczacz powietrza? 2,5PM to aerozole atmosferyczne, które są bardzo niebezpieczne dla człowieka, dlatego dobrze, aby urządzenie skutecznie radziło sobie z ich eliminowaniem. Dobry oczyszczacz powietrza – 2,5PM i inne niebezpieczne pyły usuwa raz na zawsze i zapewnia dobre zdrowie wszystkich członków rodziny. 

Jaki oczyszczacz powietrza będzie pasował do Twojego domu?

Jeśli zastanawiasz sięjaki oczyszczacz powietrza będzie pasował do Twojego domu, na początku powinieneś zapoznać się z informacjami na temat metrażu pomieszczenia, w którym będziesz chciał umieścić oczyszczacz powietrza. Będziesz mógł wtedy dopasować wydajność urządzenia, czyli to, ile powietrza jest w stanie oczyścić w ciągu godziny. Tę ilość określa się jako m3/h. Następnym krokiem jest dobranie urządzenia o odpowiednich gabarytach tak, aby nie przeszkadzało w codziennym funkcjonowaniu, czyli nie było zbyt duże, jeżeli chcemy postawić go w niewielkim pokoju.

Ważną kwestią jest również to, żeby oczyszczacz powietrza był cichy i miał trzy filtry opisane wcześniej. Takie urządzenia znajdziesz w ofercie firmy Samsung. Na stronie producenta możesz również skorzystać z praktycznego kalkulatora, który sam dopasuje urządzenie do Twojego metrażu. Po wpisaniu danych będziesz wiedział, jaki oczyszczacz powietrza będzie najlepszy do Twojego domu. Producent stworzył również specjalną aplikację SmartThings. Dzięki niej będziesz mógł sprawdzić dane dotyczące jakości powietrza, włączyć poszczególne tryby oraz dowiedzieć się, kiedy powinieneś wymienić filtry. Po zapoznaniu się z charakterystyką konkretnego produktu będziesz mógł określić, jaki oczyszczacz powietrza wybrać.

Jak zmienić język klawiatury?

Redakcja BlueMobility

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?