Strona główna
Urządzenia
Tutaj jesteś
Urządzenia jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać

Podpowiadamy, jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać

Data publikacji 8 marca, 2021

Domowe obowiązki nigdy nie należały do przyjemnych, ale rozwój technologii pozwala nam je uprościć, czasem skrócić. Nadal musimy prać, ale nie ma potrzeby robić to ręcznie, kiedy do dyspozycji mamy zaawansowane technologicznie pralki (czy nawet pralko-suszarki). A co z utrzymywaniem w czystości podłóg i dywanów? Tu z pomocą przychodzi nam odkurzacz. Jednak do niedawna nie było to idealne urządzenie – jego nieporęczność stwarzał różne problemy. Na szczęście obecnie mamy lepsze rozwiązanie – bezprzewodowy odkurzacz. Dzięki niemu z łatwością pozbędziemy się z mieszkania kurzu i różnego rodzaju brudu. Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać? Na co zwrócić uwagę, kupując ten sprzęt? Zobacz nasze podpowiedzi.

Bezprzewodowy odkurzacz – dlaczego to taki dobry pomysł?

Zanim dowiesz się, jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać, zobacz jeszcze, dlaczego w ogóle warto się na takie urządzenie zdecydować. W przypadku tradycyjnych odkurzaczy zasilanych z gniazdka za pomocą kabla mamy dwie duże niedogodności: zasięg i sam kabel. Zasięg – ponieważ niejednokrotnie w trakcie sprzątania zmuszani byliśmy przepinać urządzenie do gniazdka w innym pokoju (a nawet do innego gniazdka w tym samym pokoju, jeśli jest duży). A sam kabel, bo zawsze się plącze albo między naszymi nogami, albo między kołami odkurzacza. Dobry odkurzacz bezprzewodowy rozwiązuje oba problemy – jego zasięg jest praktycznie nieograniczony, a brak kabla ma nawet w nazwie.

Jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać?

Gdy zastanawiasz się, jaki odkurzacz bezprzewodowy wybrać, zacznij od zdefiniowania swoich potrzeb. Tradycyjny bezprzewodowy odkurzacz, to znaczy taki wzorowany na klasycznych odkurzaczach z giętką rurą, ma zwykle dużą moc i jeśli sięgniesz po model od uznanego producenta, raczej nie musisz się nią przejmować. Konkurencyjne odkurzacze stojące, u których pojemnik na bród, silnik i bateria zamontowane są wzdłuż sztywnej, pionowej rury, mają mniejszą moc, choć powinny sobie poradzić bez większych problemów z domowymi podłogami i dywanami z krótkim włosiem.

Dobry odkurzacz bezprzewodowy powinien pozwolić odkurzyć całe mieszkanie na jednym ładowaniu. Nie powinno to być dużym problemem, ponieważ większość modeli może pracować od 30 minut do nawet 2 godzin, choć w przypadku odkurzaczy pionowych te wartości są niższe. Warto jednak po każdym odkurzaniu naładować baterię, by móc ją w pełni wykorzystać, jeśli znów pojawi się taka potrzeba.

A może odkurzacz bezprzewodowy 2w1?

Odkurzacz bezprzewodowy 2w1 to świetna opcja. Umożliwia on oddzielenie od głównego odkurzacza części, która działa jako ręczny miniodkurzacz. Taki miniodkurzacz ma wiele zastosowań – można nim łatwo wyczyścić wierzch i środek mebli, sięgnąć w trudno dostępne miejsca, na przykład karnisze, ale przede wszystkim sprawdza się przy czyszczeniu samochodu – zarówno kabiny pasażerskiej, jak i bagażnika. I nie ma znaczenia, jak daleko zaparkowaliśmy nasz samochód, ponieważ przenośny miniodkurzacz z łatwością zabierzemy ze sobą!

Jak zmienić język klawiatury?

Redakcja BlueMobility

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?