Waga w telefonie – przydatny gadżet

Współczesne telefony posiadają więcej właściwości i cech, których nie jest w stanie czasami objąć umysł przeciętnego człowieka. Trudno jest czasem wyobrazić sobie, że to małe urządzenie jest w gruncie rzeczy naprawdę potężne – wszystko zależy od tego, jak chcemy je wykorzystać i czy na pewno wiemy, jaki ten sprzęt ma potencjał. Trzeba oczywiście wziąć pod uwagę, że nie każdy model smarftona będzie potrafił to samo, ale każdy nowszy faktycznie będzie mógł więcej.

Smartfon – jedno urządzenie, wiele zastosowań


W zasadzie smartfona może używać tylko jako telefonu i ewentualnie jako budzika, ale jest to czyste marnotrawstwo technologii, która w gruncie rzeczy oferuje nam możliwości silnie związane z tym, co chcemy dzięki tej niepozorne maszynie osiągnąć. W dzisiejszych czasach nagrywanie dźwięku w dowolnej chwili, puszczanie go przy pomocy odpowiedniej ruchu nadgarstkiem lub włączanie poszczególnych funkcji telefonu innym gestem to już żadna nowość, a po prostu standardowa funkcja. Odblokowanie telefonu za pomocą głosu to też nic nowego. Jednakże do tej pory dosyć zaskakującą opcją jest waga w telefonie, która faktycznie działa.


Nie ma opcji, żeby stanąć na swoim własnym telefonie, lub odmierzać nim dawki lekarstw, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać go jako pomoc w kuchni. Trzeba wziąć oczywiście poprawkę na model własnego telefonu, gdyż nie każdy jest w stanie obsłużyć takie cudo. Te najnowsze oczywiście tak, ale nie mogą mieć one więcej niż kilka miesięcy. Waga w telefonie pozwala na szybkie sprawdzenie ile waży… jajko – w skorupce, a potem bez niej. Warto pamiętać, że w wypadku takiego eksperymentu nie podejmujemy się wylewania zawartości jajka na telefon, a ważymy pustą skorupkę, aby później przy pomocy prostego działania dowiedzieć się, ile faktycznie waży żółtko z białkiem. Ciekawe eksperymenty w kuchni zainteresują niejednego dorosłego, ale dla dzieci będzie to po prostu naprawdę ogromna frajda.

Jeżeli zademonstrujemy im, że mogą ważyć rzodkiewkę, banana, pomidora lub łyżeczkę z cukrem to bardzo szybko pochłonie ich zabawa, dzięki której błyskawicznie pochłoną ogromną dawkę informacji, które same sobie dostarczą. A oczywiste jest, że wiedza dostarczona w sposób ciekawy jest zdecydowanie trwalsza i dłużej zatrzyma się w dziecięcej, jak i w dorosłej głowie. Zainstalowanie sobie wagi w telefonie powinno odbyć się z pliku ściągniętego z wiarygodnego źródła, który jest w stu procentach bezpieczny. Nigdy nie wolno decydować się na pliki niewiadomego pochodzenia, aby nie natknąć się na wirusy lub inne szkodliwe oprogramowanie.

Redakcja BlueMobility

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *